Kauno regionas | Apie Kauno regioną

Raudondvario dvaro pilyje ryškiausiai išlikę paskutiniųjų dvaro valdytojų grafų Tiškevičių giminės veiklos pėdsakai. Valdant Tiškevičiams pilis tapo ištaiginga grafų rezidencija, kurioje buvo sukauptos didžiulės paveikslų, meno dirbinių, retų knygų bei egzotiškų augalų ir gyvūnų kolekcijos.

Rezervatinė apyrubė įsteigta 1994 m. siekiant išsaugoti retas miško augavietes, našius spygliuočių medynus ir kitas vertingas augalų bendrijas. Gamtiniu požiūriu vertinga rezervatinėje apyrubėje esanti natūrali aukštapelkė. Visas Dubravos apyrubės rezervatas apima 120 ha ploto teritoriją, kurioje auga sunkiai į vieno žmogaus glėbį telpančios pušys, savo viršūnes iškėlusios net į 33 metrų aukštį.

Kadagių slėnis. Botaninis draustinis Arlaviškių kaimo pakraštyje, stačiame Nemuno kilpos šlaite apaugęs paprastaisiais kadagiais. Tai savaiminės kilmės paprastaisiais kadagiais apaugęs Kauno marių šlaitas. Kadagių slėnis priklauso Kauno marių regioniniam parkui. Tai – valstybinės reikšmės gamtos paminklas. Prieš šimtmetį kadagynas užėmė apie 9 ha. Kadagių slėnio viršutinėje dalyje, ant skardžio krašto 2010 m. įrengtas pažintinis pėsčiųjų takas. 2016 m. 1,3 km Kadagių slėnio takas pripažintas gražiausiu Lietuvoje.

Paštuvos Šv. Juozapo ir Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės vienuolynas. Domitės religija, norite pasisemti dvasios tvirtybės ar tiesiog pasimelsti, pabūti ir pabūti savimi ir Dievu? Tuomet apsilankykite Paštuvos Šv. Juozapo ir Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės vienuolyne. Tai ne tik savo architektūra stebinantis ramybės kampelis, bet ir puiki vieta ramiai šeimos išvykai.

Dievų ir deivių slėnis. Kulautuvos pėsčiųjų sveikatingumo take įkurtas dievų ir deivių slėnis, vietinių dažnai vadinamas tiesiog skulptūrų parku. Čia Lietuvos skulptorių vasaros pleneruose sukurtos iš ąžuolo skulptūros, įprasminančios svarbiausius pagoniškus dievus ir deives – Perkūną, Patrimpą, Pykuolį, Žemyną, Gabiją, Kovą, Laimą ir kt.

Pyplių piliakalnis. Piliakalnis yra kairiajame Nemuno krante prie rytinio Kačerginės miško pakraščio, priešais Nevėžio žiotis.Teritorija užima pusę hektaro. Šlaitai siekia (nuo Nemuno vandens lygio) apie 30 m. Į piliakalnio viršūnę veda laipteliai. Nuo jo galima pasigėrėti Nemuno vaizdais, Raudondvario bažnyčios bokštais.

Obelynės parkas – gamtininko profesoriaus Tado Ivanausko įkurtas botanikos parkas jo sodyboje Akademijoje, Kauno rajone. 1920 m. iš parceliuojamo Marvos dvaro prof. T. Ivanauskas nusipirko 8 ha žemės, pastatė čia gyvenamąjį namą, kitus pastatus ir įkūrė Obelynės botanikos parką. Pavadinimas kilo nuo skardžiuose gausiai žydinčių ir derančių laukinių obelų ir gudobelių.

Žiegždrių atodanga laikoma geologine vertybe, turinčia didelę mokslinę ir pažintinę reikšmę, liudijančia sudėtingą Nemuno slėnio šlaitų sandarą ir įdomią gamtinės aplinkos raidą vėlyvajame ledynmetyje.

Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia – vienas seniausių mūrinių statinių Lietuvoje, unikalus, vietinių statybininkų išmūrytas, XVI a. antros pusės gotikinės architektūros statinys. Ją pastatė Naugarduko vaivada Povilas Sapiega, kuriam priklausė dideli žemės ir girių plotai, savo dvare Sapiegiškyje, vėliau pavadintame Zapyškiu.
Senamiestis ir Kauno pilis (Vilniaus g. ir Pilies g. 17). Kauno senamiestis vilioja europietiškumu, čia gausybė kultūrinių, istorinių pastatų, jaukių kavinukių. Keliaujant senamiesčiu, vėliau pasivaikščiojus senojoje prieplaukoje, galima prisėsti ant suoliuko Santakos parke ir grožėtis viena iš pirmųjų mūrinių pilių Lietuvoje.

Kauno rotušė. Rotušėje vyksta santuokos ceremonijos, kiti iškilmingi miesto renginiai, o rūsyje veikia Keramikos muziejus.

Senoji prieplauka ir pasiplaukiojimas laivais. „Šiais metais pradedame dar labiau plėtoti Kauno vandens turizmą ir siūlome daugiau nebrangių kelionių laivais“, – pabrėžė Kauno turizmo informacijos centro vadybininkė E.Rainytė. Dauguma reisų prasideda būtnet Senojoje prieplaukoje, esančioje netoli Vytauto bažnyčios.

Aleksoto ir Žaliakalnio funikulieriai (Amerikos lietuvių g. 8 ir Aušros g. 6). Šiomis vienomis seniausių transporto priemonių Lietuvoje gali džiaugtis tik Kauno miestas. Aleksote bei Žaliakalnyje funikulieriai – „į kalną kylantys namukai“ – restauruoti ir dabar naudojami ir kaip susisiekimo priemonė, ir kaip pramoga.

IX fortas ( Žemaičių pl. 73). Dažnas turistas nepraleidžia progos aplankyti ir Pirmojo pasaulinio karo Kauno gynybinės sienos likučių IX forto. 1941–1944 metais forte veikė mirties stovykla, kurioje buvo masiškai naikinami žydų tautybės žmonės iš Lietuvos ir kitų Europos šalių.

Kauno Kristaus prisikėlimo bažnyčios bazilikos lauko terasa (Žemaičių g. 31 a). Pasikėlus kalnu aukštyn minėtu Žaliakalnio funikulieriumi, galima patekti į Prisikėlimo bažnyčią, kurios lauko terasa esanti ant bažnyčios stogo ypač mėgstama vestuves ir krikštynas bažnyčioje švenčiančių žmonių. 

Aleksoto apžvalgos aikštelė (V.Čepinskio g.). Yra tokių žmonių, kuriems Kaunas nėra pats gražiausias miestas, bet net ir jie, atvykę į Aleksoto apžvalgos aikštelę ir pamatę iš čia atsiveriančius vaizdus, turėtų pakeisti nuomonę.

Pažaislio vienuolyno ansamblis. Kauno marių regioniniame parke įsikūręs baroko architektūros šedevras – Pažaislis – prieš kelerius metus atgimė tarsi feniksas iš pelenų. Vienuolyno kieme visą vasarą vyksta Pažaislio muzikos festivalis, per didžiąsias religines šventes, tokias kaip Žolinės ar Sekminės, lauke rengiamos pamaldos – tiek muzika, tiek Šv. Mišios į Pažaislį atveda daugybę žmonių.

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: