Penkios centrinės Azijos valstybės: Turkmėnija, Uzbekija, Tadžikija, Kirgizija, Kazachstanas

Kelionės akcentai

  • Grožėsites Vidurio Azijos aukso amžiaus architektūriniu paveldu Samarkande ir Bucharoje
  • Aplankysite Turkmėnijos pietryčiuose esantį Mari miestą 
  • Leisitės į pažintinį turą po „Baltojo marmuro miestą“ - Ašchabadą
  • Apžiūrėsite istorinį Mervo miestą, įtraukto į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
  • Turėsite išvyką prie požeminio Kovatos ežero
  • Pamatysite „Septynių ežerų“ regiona ir Tian Šanio kalnų sniego viršūnes
  • Apžiūrėsite Uzbekijos sostinę Taškentą
  • Vyksite  į Kirgizijos sostinę Biškeką
  • Pasivaikščiosite po unikalųjį Isyk Kulio ežero krantą, kur naktį įprastai matomas paukščių takas
  • Aplankysite buvusią Kazachstano sostinę Almatą 
Nuo3375
2025 04 11 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 700
su skrydžiu: 4075
Keliaujant į Turkmėnistaną jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Mūsų siūloma kelionė – tai nuostabus maršrutas per penkias buvusias SSRS respublikas: Turkmėnistanas – Uzbekistanas – Tadžikistanas – Kirgizija – Kazachstanas, dar žinomas kaip Stans, ir apimantis pagrindinius turistų lankomus objektus ir vietas, kurias būtina pamatyti Šilko kelio širdyje. Regioną sieja bendra praeitis ir daug panašių tradicijų; tačiau kiekviena šalis yra labai unikali ir turi daug išskirtinių bruožų. Šios kelionės  metu aplankysite pagrindines kiekvienos šalies lankytinas vietas; daugelis iš jų yra UNESCO pasaulio paveldo objektai. Tai geriausias maršrutas aplankyti Vidurinę Aziją ir jos įspūdingus istorinius paminklus bei gamtos grožį, paragauti tradicinių patiekalų ir pasimėgauti unikalia vietine svetingumo kultūra. Prisijunkite prie mūsų kelionės ir atraskite geriausius Vidurinės Azijos dalykus per vieną kelionę!
1
diena
AŠCHABADAS
Anksti ryte nusileisime Turkmėnijos sostinėje Ašchabade, įsikūrusioje tarp Karakumų dykumos ir didingos Kopet Dago kalnų grandinės. Šiame mieste akį traukia gausūs baltojo marmuro statiniai. Prieš septynis dešimtmečius įvykus žemės drebėjimui, Ašchabadas buvo atstatytas iš naujo pagal „Baltojo miesto“ projektą, kuriame buvo naudojama daug šio brangaus akmens. Pasitikimas oro uoste ir grupinis pervežimas į viešbutį. Apgyvendinimas ir poilsis viešbutyje. Susitiksime su vietiniu gidu ir vyksime į dienos trukmės išvyką po Nochūro kaimelį, įsikūrusį Kopet Dago kalnuose. Tai senas ištakas turinti gyvenvietė, kurią gaubia daug legendų. Dauguma šventų Nochūro gyvenvietės vietų yra susijusios su persų legendomis apie sparnuotąsias išskirtinio grožio būtybes – perius. Pakeliui į Nochūrą, apsilankysime 2004 metais užbaigtoje Tiurkmenbaši mečetėjemauzoliejuje, kurios statybos buvo inicijuotos žymaus 20 a. pab. Turkmėnijos lyderio. Taip pat išvysime požeminį Kovatos ežerą, tyvuliojantį 250 m ilgio oloje. Jis prieinamas visiems vietos gyventojams, tad čia dažnai atvyksta poilsiautojai iš sostinės. Atvykę į Nochūrą, lankysimės gentinėje kapavietėje ir svarbioje piligrimystės vietoje. Taip pat susipažinsime su vietiniais rankdarbių meistrais, besiverčiančiais šilko audimu. Nochūro šilkas laikomas pačiu vertingiausiu visoje šalyje. Vakarop sugrįšime į Ašchabadą. Nakvynė viešbutyje Ašchabade.

2
diena
AŠCHABADAS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių leisimės į pusės dienos trukmės pažintinį turą po „Baltojo marmuro miestą“. Ašchabadas dėl šio marmuro pastatų gausos netgi buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Mieste taip pat daug įvairiausių monumentų skirtų šalies herojams ir lyderiams, o jų puošyboje vyrauja balta ir auksinė spalvos. Netoli Ašchabado gaunama nafta ir gamtinės dujos, kurių nešamas pelnas ženkliai prisidėjo prie dabartinio šio miesto vaizdo. Lankysimės Nacionaliniame Turkmėnijos muziejuje, Nepriklausomybės parke ir išvysime Neutralumo arką. Vos keliasdešimt kilometrų už miesto plyti senovės Partų karalystės pėdsakai. Vienu metu ji užėmė beveik visą Mažąją Aziją, Siriją ir Palestiną, o karalystės architektūra buvo įkvėpta senovės Graikijos bei Persijos palikimo. Lankysimės Nisos tvirtovėje, globojamoje UNESCO. Nisą užėmus ir suniokojus mongolams, šis miestas sunyko 16 a. Papietavę leisimės į išvyką link liepsnojančio Darvazos dujų kraterio – tai viena unikaliausių vietų visoje Centrinėje Azijoje, dar vadinama „Pragaro vartais“. 30 m gylio ir 70 m skersmens krateris dega jau daugiau nei keturiasdešimt metų ir yra tapęs ikonine šalies vieta. Iki šiol į kraterio gilumą, vilkėdamas specialiu apsauginiu kostiumu, buvo nusileidęs tik vienas žmogus. Atvyksime prieš pat saulėlydį, tad vaizdas bus dar įspūdingesnis. Vaišinsimės barbekiu vakariene šalia liepsnojančio kraterio, pasigrožėsime ir įamžinsime tamsos apgaubto kraterio vaizdus. Vėliau iš lėto sugrįšime į Ašchabadą. Viešbutį pasieksime maždaug apie vidurnaktį. Nakvynė viešbutyje Ašchabade.

3
diena
SAŠCHABADAS – MARI - BUCHARA (pusryčiai)
Po pusryčių susitikę su gidu išvyksime į oro uostą skrydžiui į Turkmėnijos pietryčiuose esantį Mari miestą. Karakumų dykumos oazėje, Murgabo upės deltoje plytintis miestas garsėja kilimų audimo amatu ir medvilnės gamyba. Jo apylinkėse puikiai dera vilnamedžiai ir įvairūs javai. Apie 30 km į rytus nuo Mari miesto stūkso svarbaus senovės miesto Mervo griuvėsiai. Atskridę važiuosime apžiūrėti istorinio Mervo miesto, įtraukto į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mervas, minimas senovės persų šaltiniuose ir dantiraščiuose, gyvavo jau 1 tūkst. pr. Kr. pradžioje. Šio miesto istorija ilga ir spalvinga: Mervas priklausė Sasanidams, buvo užkariautas arabų, mongolų, vėliau priklausė Persijai, Bucharai, buvo užimtas Rusijos imperijos. Dar 6–5 a. pr. Kr. Mervo mieste buvo išvedžiota irigacinė sistema, stovėjo citadelė, vėlesniais amžiais įrengtas fortas, arsenalas, statiniai puošti tapybos ir skulptūros elementais. Užkariavus mongolams, pastatyta visa eilė mečečių, pirčių, tiltų. Apžiūrėję istorinio miesto palikimą, važiuosime sausumos sienos su Uzbekija link, kur pasirūpinsime sienos kirtimo formalumais. Susitikę su uzbekų gidu ir vairuotoju, važiuosime į Bucharą (274 tūkst. gyventojų). Apgyvendinimas, poilsis ir nakvynė viešbutyje Bucharoje.

4
diena
BUCHARA (pusryčiai)
Uzbekijos pietvakariuose, upės slėnyje įsikūrusi Buchara nuo seno buvo labai svarbus karavanų kelių susikirtimo ir amatų centras. Ne vieną šimtmetį priklausiusi arabams, vėliau tapo galingo uzbekų įkurto Bucharos chanato sostine, klestėjusia iki pat 20 a. pr. Šiandien šis miestas garsėja dailiaisiais amatais: raižyba, siuvinėjimu auksu, šilko dirbinių gamyba. Po pusryčių vyksime į apžvalginį turą po Bucharą. Išvysime galingo Samanidų valdovo Ismailo Samani mauzoliejų, pastatytą 10 a. Tai seniausias mauzoliejus Centrinėje Azijoje, laikomas vienu geriausių ankstyvosios islamiškosios architektūros pavyzdžių. Taip pat pamatysime ir netoliese esantį Čašma Ayubo („Jobo šulinio“) mauzoliejų, kuris buvo statomas ne vieną šimtmetį. Manoma, jog būtent šioje vietoje buvo palaidotas pranašas Jobas. Išvysime istorinę Bolo Khauz mečetę (18 a.), šalia kurios plyti vandens rezervuaras. Apsilankysime Arkos citadelėje – tai pats seniausias statinys Bucharoje, siekiantis net 5 a. Ši tvirtovė yra tarsi atskiras miestas: anksčiau už jos sienų gyveno daugiau nei trys tūkstančiai žmonių, tame tarpe ir Bucharos emyrai, svarbūs valdininkai, poetai bei mokslininkai. Taip pat pasigrožėsime religiniu Po-i-Kaliano kompleksu (12 a.), kurį sudaro Kaliano minaretas, mečetė ir medresė. Vėliau lankysimės garsaus Uzbekijos astronomo ir matematiko Ulugbeko medresėje (15 a.). Ulugbeko vardu pavadintas vienas iš mėnulio kraterių. Abdulaziz Chano medresė (17 a.) nustebins pažangia tam metui architektūra. Šios medresės sienas puošia išraižytos įvairių poetų eilės. Po pietų lankysimės Liab-i Hauzo architektūriniame ansamblyje (16-17 a.), kurio viduryje tyvuliuoja dirbtinis vandens rezervuaras. Išvysime seniausią šio ansamblio dalį – Kukeldašo medresę. Joje dviem aukštais išsidėstę net 160 celių. Kita šio komplekso dalis, Nadir Divan-Begi medresė dekoruota ne tik tradiciniais islamiškajai kultūrai būdingais elementais, bet ir paukščių, gyvūnų bei žmonių atvaizdais. Užsuksime į netoliese esantį prekybos pasažą (16 a.), kurio viršų dengia įspūdingi kupolai. Sugrįšime į viešbutį poilsiui ir nakvynei. 

5
diena
BUCHARA – SAMARKANDAS(pusryčiai)
Papusryčiavę viešbutyje turėsime laisvo laiko, kurį galėsime praleisti savo nuožiūra. Apie 11 val. susitiksime su gidu ir išvyksime link užmiestyje (apie 20 min. kelio) esančių rūmų  – Sitorai Mokhi-Khosa (19 a. pab.–20 a. pr.). Šie įspūdingi rūmai buvo mėgstama paskutiniojo Bucharos emyro Said Alimo Khano vasaros rezidencija. Šiandien šioje rezidencijoje veikia Dekoratyvinės ir taikomosios dailės muziejus. Raudonajai armijai užgrobus miestą, emyras pasitraukė į Kabulo miestą Afganistane, kur praleido paskutines savo dienas. Po to laukia pervežimas į traukinių stotį ir kelionė greituoju traukiniu į Samarkandą, esantį netoli Tadžikijos sienos. Poilsis ir nakvynė Samarkande.

6
diena
SAMARKANDAS (pusryčiai)
Po pusryčių lydimi gido vyksime į pažintinį turą po Samarkandą. Tai vienas seniausių pasaulio miestų, įkurtas 6 a . pr. Kr. Per šį miestą ėjo Didysis šilko kelias, jungęs Kiniją su Vidurine ir Vakarų Azija. Samarkando istorija išties sudėtinga: miestą buvo užkariavęs Aleksandras Makedonietis, kelios arabų dinastijos, valdė tiurkai seldžiukai, nuniokojo Čingischanas, valdė Timūridų dinastijos pradininkas Timūras, uzbekai Šeibanidai. Ne veltui šis UNESCO globojamas miestas dar vadinamas kultūrų kryžkele.

Lankysimės Registano (registan – „dykuma“, „smėlėta vietovė“) skvere, kuris Timūridų valdymo metu laikytas pačia senovės Samarkando širdimi. Tai buvo viešoji miesto aikštė, kurioje gyventojai susirinkdavo pasiklausyti svarbių valdovo pranešimų ar stebėti paskirtų bausmių vykdymo. Šį skverą tarsi įrėmina trys medresės, kurias ir pamatysime: Ulugbeko (15 a. pr.), Šerdoro (17 a. pr.) ir Tila Kario (17 a. antra pusė). Ulugbeko medresę puošia išskirtinio grožio mozaikos, ant Šerdoro medresės sienų vaizduojami tigrai ir saulė, gausu persiškų motyvų, o Tila Kario medresė taip pat atliko ir mečetės vaidmenį. Išvysime Gur-e Amyro („karaliaus kapo“) mauzoliejų (15 a. pr.), kuriame palaidotas garsusis Vidurinės Azijos karvedys, Timūridų dinastijos pradininkas Timūras, dar žinomas Tamerlano vardu. Čia palaidoti ir du Timūro sūnūs. Iš išorės pasigrožėsime Rūkabado („dvasių buveinės“) mauzoliejumi (14 a.), vienu seniausių statinių mieste. Po pietų lankysimės milžiniškoje Bibi Chanymo mečetėje (15 a.), kuri savo pastatymo metu buvo viena didžiausių visame Islamo pasaulyje. Taip pat lankysimės Šach-i-Zinda nekropolyje, kuriame, manoma, palaidotas pranašo Mogamedo pusbrolis, 7 a. atvykęs į Samarkandą skleisti islamo. Apžiūrėsime ir Ulugbeko, paties Timūro palikuonio, observatoriją, kurioje dirbo ne vienas žymus to metro astronomas. Sugrįšime į viešbutį. Poilsis ir nakvynė viešbutyje Samarkande.

7
diena
SAMARKANDAS – PANDŽAKENDAS (pusryčiai, pietūs)
Po ankstyvų pusryčių išvyksime į dienos trukmės kelionę į Tadžikiją, svarbią istorinio Sogdianos (Sogdo) regiono, vieno iš pasaulio civilizacijos centrų, dalį. Sogdianos regionas apima dabartines rytų Uzbekijos ir vakarų Tadžikijos žemes. Atvykę prie sausumos sienos su Tadžikija pasirūpinsime sienos kirtimo formalumais. Beveik visą dabartinės Tadžikijos teritoriją užima kalnai, dažnai siekiantys ir daugiau nei 3000 m aukščio. Net tris šios šalies viršukalnes puošia lietuviški vardai: Čiurlionio, Donelaičio ir Lietuvos. Tadžikija yra daugiatautė valstybė, kurioje be daugumą sudarančių tadžikų dar gyvena uzbekų, kirgizų, totorių, puštūnų, kazachų ir kitos tautos.  

Susitikę su tadžikų gido ir vairuotojo komanda, išvažiuosime „Septynių ežerų“ regiono link. „Septyni ežerai“ plyti Fanų kalnų vakaruose ir kiekvienas iš jų turi tik jam būdingą spalvą. Sustoję prie paskutiniojo iš šio septyneto – Kozorčašmos ežero surengsime pikniką.

Papietavę išvažiuosime į Pandžakentą (303 tūkst. gyventojų). Apžvalginio turo šiame mieste metu apsilankysime Persų klasikinės poezijos pradininko Rūdaki (9-10 a.) muziejuje. Rūdaki dar būdamas vaiku mintinai mokėjo Koraną. Savo sukurtas eiles dainuodavo sau akompanuodamas ir galiausiai tapo turtingu rūmų poetu. Apsilankysime ir vietiniame turguje bei mečetėje.

Vėliau vyksime į senąjį Padžakentą, kuris buvo svarbus senovės Sogdianos (Sogdo) regiono miestas, vėliau sugriautas arabų užkariautojų.  Pandžakente buvo rasta gausybė freskų, kurios šiandien eksponuojamos pagrindiniuose šalies muziejuose. 
Vakarop sugrįšime prie Uzbekijos pasienio ir grįšime atgal į Samarkandą. Poilsis ir nakvynė viešbutyje Samarkande.

8
diena
SAMARKANDAS – TAŠKENTAS  (pusryčiai, pietūs)
Papusryčiavę viešbutyje išvažiuosime į Uzbekijos sostinę Taškentą. Šį upės slėnyje įsikūrusį miestą pasieksime pietų metu ir leisimės į pažintinį turą. Taškento istorija skaičiuoja ne vieną tūkstantmetį ir siekia 2-1 a. pr. Kr. Tai buvo svarbus prekybos kelių į Europią ir Rytų Aziją susikirtimo taškas, valdomas tiurkų genčių, vėliau nukariautas arabų ir mongolų. Šiandien mieste vyrauja automobilių, chemijos, farmacijos, statybinių medžiagų ir tekstilės pramonė. Taškente gausu spalvingų turgaviečių, labai skanaus maisto restoranėlių ir erdvių parkų, paįvairinančių industrinį šios sostinės charakterį. Lankysimės naujojoje miesto dalyje esančioje Minoro mečetėje (2014 m.), dėl savo marmuro sienų dar vadinamoje „Baltąja mečete“. Tai labai populiari miestiečių vakarinių pasivaikščiojimų vieta. Prieš dešimtmetį pastatyta mečetė sukurta laikantis geriausių rytietiškosios architektūros tradicijų, o akį džiugina ryškus turkio ir baltos spalvos kontrastas. Vienu metu mečetėje gali tilpti apie 2400 žmonių. Vėliau išvysime Nepriklausomybės aikštę, kurioje vyksta pagrindinės miesto šventės ir kiti svarbūs minėjimai. Pati aikštė iš tiesų labiau primena parką, joje gausu žalumos ir fontanų. Aikštės prieigose įsikūrę svarbūs administraciniai pastatai: finansų ministerijos, senato ir kiti. Taip pat lankysimės Amyro Timūro skvere, kurį puošia šio karvedžio, sumušusio Aukso ordą, statula. Taškento gyventojai didžiuojasi puikia miesto metro sistema, kurios kelių ilgis siekia 67 km, tad pamatysime ir miesto metro. Po turo mieste apsistosime viešbutyje. Nakvynė viešbutyje Taškente.
9
diena
TAŠKENTAS – KOKANDAS – OŠAS (pusryčiai, pietūs)
Po ankstyvų pusryčių važiuosime į traukinių stotį, kur įsėsime į traukinį vykstantį į Uzbekijos rytuose esantį Kokando miestą. Traukinys išvyksta 07:55 val. ir pasiekia Kokandą apie 12:16 val. Atvykę į Kokandą (236 tūkst. gyventojų), vieną iš senųjų derlingojo Ferganos slėnio miestų, leisimės į pažintinį turą. Ne vieną šimtmetį šis miestas buvo svarbi karavanų kelio į Indiją ir Kiniją dalis. Kokandas garsėja dailiaisiais siuvinėjimo amatais ir istoriniais monumentais. Ilgainiui miestas tapo Nepriklausomo Kokando chanato sostine ir labiausiai suklestėjo 19 a. pr., chanatui prisijungus Taškentą, Šiaurės Kirgizijos ir Pietų Kazachijos gentis.  Lankysimės Kokando perlu vadinamuose Khudayar Khano rūmuose (19 a.), kuriuose gyveno paskutinysis Kokando chanato valdovas. Skaičiuojama, jog prie šių rūmų statybos prisidėjo daugiau nei 16 tūkstančių darbininkų. Šis puošnus, kruopščiai dekoruotas geometrinių raštų mozaikomis statinys apsuptas sodų ir stovi pačiame miesto centre. Taip pat išvysime įspūdingiausią miesto monumentą – Jumos mečetę (19 a.), kurią puošia dešimtys raudonmedžio kolonų, atgabentų iš Indijos. Vėliau važiuosime į Rištoną (34 tūkst. gyventojų), kur pietausime svečių namuose ir pasigrožėsime keramikos dirbiniais. Nuo seno šis miestas garsėja keramikos meistrais ir išskirtine, dangaus žydrumo spalvos keramika. Po pietų pervežimas prie pasienio su Kirgizija ir sienos kirtimo formalumų sutvarkymas. Susitikę su kirgizų gido ir vairuotojo komanda, išvyksime į Kirgizijos pietuose esantį Ošą (256 tūkst. gyventojų). Pakeliui į viešbutį laukia vakarinė ekskursija po miestą. Apgyvendinimas ir nakvynė viešbutyje Oše.
10
diena
OŠAS – BIŠKEKAS (pusryčiai)
Po pusryčių susitiksime su vairuotoju ir važiuosime į oro uostą. Skrydis į Kirgizijos sostinę Biškeką (1,06 mln. gyventojų). Atvykę, susitiksime su vietiniu gidu ir apžiūrėsime svarbiausias miesto vietas. Kirgizijos šiaurėje, Čiu upės slėnyje įsikūrusiame mieste klesti naftos perdirbimo, odos ir avalynės, stiklo bei baldų pramonė, kilimų audimo ir kalvininkystės amatai. Biškeke įsikūrusios svarbiausios šalies mokslo ir švietimo institucijos, veikia ne vienas teatras, o miesto prieigose – vaizdingi kalnų kurortai bei alpinizmo centras. Apsilankysime Tian Šanio kalnuose esančiame Ala Arčios nacionaliniame parke, nutolusiame nuo Biškeko apie 35 km. Čia teka srauni Ala Arčios upė, o paties parko aukštis siekia nuo 1500 iki 4897 m virš jūros lygio. Po to lankysime žymiausias Biškeko vietas. Vyksime į Alatau aikštę, esančią pačiame miesto centre. Išvysime vėliavos pakėlimo ir sargybos pasikeitimo vietą, Lenino statulą, kuri buvo pašalinta iš pagrindinės miesto aikštės, ir Laisvės monumentą. Šiandien Alatau aikštę puošia paminklas Manasui Didžiajam, pastatytas 2011 metais Nepriklausomybės dvidešimtmečio proga. Manasas – garsus kirgizų karžygys, kurio nepaprastas gyvenimas aprašomas kirgizų liaudies epe sukurtame 15–17 a. Pervežimas į viešbutį. Apgyvendinimas ir nakvynė viešbutyje Biškeke.
11
diena
BIŠKEKAS – ISYK KULIO EŽERAS (pusryčiai)
Papusryčiavę viešbutyje, susitiksime su gidu ir vyksime Isyk Kulio ežero link. Isyk Kulis, nutolęs nuo Biškeko apie 150 km, yra antras pagal dydį pasaulyje alpinis ežeras, kurį lenkia tik Pietų Amerikos Anduose plytinti Titikaka. Druskingasis Isyk Kulis tyvuliuoja Tian Šanio kalnų tektoninėje įduboje. Jo gylis siekia net 702 m, o plotas apima 6236 km. Į šį skaidrų milžinišką ežerą suteka daugiau kaip penkiasdešimt upių. Čia klesti žvejyba, laivyba, poilsis ir turizmas. Dalis ežero įeina į rezervato teritoriją, kur saugomos endeminės žuvų rūšys ir gausu žiemojančių gulbių bei ančių. Be to, ežerą labai mėgsta fazanai, kalnų ožiai, snieginiai leopardai. Pakeliui apsilankysime senovinio Balasaguno miesto griuvėsiuose. Šis miestas buvo įkurtas 9 a. iraniečių kilmės atvykėlių. Balasagunas, šiandien globojamas UNESCO, taip pat buvo svarbi Šilko kelio dalis. Išvysime 25 metrų aukščio minaretą – Burano bokštą (10–11 a.). Anksčiau šis minaretas buvo bene dvigubai aukštesnis, tačiau viršutinės jo konstrukcijos neatlaikė kelių šią kalnuotą vietovę palietusių žemės drebėjimų. Pasak legendos, šiame bokšte valdovas apgyvendino savo dukrą, norėdamas ją apsaugoti ir išvengti žiaurios pranašystės išsipildymo. Apgyvendinimas ir nakvynė viešbutyje.

12
diena
ISYK KULIO EŽERAS – KARAKOLAS (pusryčiai)
Papusryčiavę viešbutyje leisimės į kelią rytine Isyk Kulio ežero pakrante ketvirtojo pagal dydį šalyje Karakolo miesto link. Pakeliui lankysimės pačiame Isyk Kulio srities centre, Čolponatoje, įsikūrusiame petroglifų muziejuje. Tai muziejus po atviru dangumi, dar vadinamas „akmenų sodu“. Čia 42 ha teritorijoje išsibarstę bronzos amžių siekiantys petroglifai, akmens raižiniai ir priešistorinės skulptūros. Daugiau nei penki tūkstančiai akmenų buvo paženklinti ir palikti dar prieš kirgizų gentims atvykstant į šias žemes. Taip pat užsuksime į keliautojo po Centrinę Aziją N. Prževalskio muziejų. Pasiekę Karakolą (67 tūkst. gyventojų), įsikūrusį netoli pietrytinio Isyk Kulio ežero kranto, leisimės į turą po miestą. Lankysimės Dunganų mečetėje (19 a.), unikaliame kiniško stiliaus statinyje, sukurtame nepanaudojant nei vieno vinies. Apžiūrėsime medinę Rusijos ortodoksų Šventosios Trejybės katedrą, pastatytą 19 a. pab. Vėliau pasivaikščiosime po centrinę miesto turgavietę, kur iš arčiau susipažinsime su vietos gyventojų kasdienybe. Po to važiuosime pasigrožėti Džeti Egiuzo tarpekliu, išsiraizgiusiu šiauriniuose Terskei Alato kalnų grandinės šlaituose, kur išvysime raudonąsias „Sudaužytos širdies“ ir „Septynių jaučių“ uolas. Džeti Egiuzo tarpeklyje tamsiai žali miškai driekiasi raudonojo smiltainio šlaituose ir sukuria neįtikėtiną spalvų kontrastą. Sugrįšime į Karakolą. Nakvynė viešbutyje Karakole.
13
diena
KARAKOLAS – ALMATA (pusryčiai, pietūs)
Po ankstyvų pusryčių viešbutyje, apie 8 val. ryto išvyksime iš Karakolo sienos su Kazachstanu link. Sienos kirtimo formalumai ir pervežimas į Almatą. Pakeliui apsilankysime įspūdingame Šaryno kanjone, esančiame Šaryno nacionaliniame parke apie 215 km (3 val. kelio) į rytus nuo Almatos. Šis kanjonas dar vadinamas Didžiojo kanjono jaunesniuoju broliu. Nors yra gerokai mažesnis, tačiau gali konkuruoti su Didžiuoju kanjonu savo grožiu. Šaryno kanjono ilgis siekia 150 km, o gylis vietomis net 300 m. Viena įdomiausių šio kanjono vietų yra 2 km ilgio „Pilių slėnis“, kuriame esančios uolienų bokštų eilės primena žmogaus rankomis pastatytus rūmus. Prireikė milijonų metų, kol vanduo suformavo šį nuostabų gamtos paveikslą. Vakare pasieksime Almatą. Nakvynė viešbutyje Almatoje.

14
diena
ALMATA (pusryčiai)
Pusryčiai viešbutyje. Ryte leisimės į 10 valandų trukmės pažintinį turą po buvusią Kazachstano sostinę Almatą ir jos apylinkes. Miestas įsikūręs šalies pietryčiuose, netoli sienos su Kinija. Manoma, jog būtent šiose vietose, laukinėse Tian Šanio kalnų giriose, pradėjo augti obuoliai, vėliau paplitę po visą pasaulį. Lankysimės Žaliajame turguje, įkurtame 1875 m. Čia prekiaujama prieskoniais, paruoštais maisto produktais, tekstilės gaminiais, baldais ir antikvariniais daiktais. Anksčiau čia apsistodavo pirkliai ir keliautojai, vykstantys karavanų keliu. Taip pat apsilankysime Panfilovo parke, įkurtame kazokų kaimo kapinių vietoje, Zenkovo katedroje (19 a. pr.), prie Šlovės ir amžinos liepsnos monumento. Vėliau vyksime į Kektebės kalną, nuo kurio į dangų žvelgia 371,5 m aukščio televizijos bokštas – aukščiausia laisvai stovinti vamzdinė plieninė konstrukcija pasaulyje. Elektriniu keltuvu nusileisime nuo kalno viršūnės į patį Almatos miesto centrą. Po pietų vyksime į kalnų slėnyje esančią Medeo čiuožyklą, įkurtą 1691 m aukštyje. Čia stovi ištisas sporto kompleksas, kuriame daugiausia praktikuojamas greitasis čiuožimas ir ledo ritulys. Taip pat lankysimės Chimbulako kalnų kurorte – didžiausiame slidinėjimo kurorte Centrinėje Azijoje. Elektriniu keltuvu pasieksime 3200 m aukštį ir galėsime pasigrožėti kvapą gniaužiančiu vietos peizažu. Pervežimas ir nakvynė viešbutyje Almatoje.
15
diena
ALMATA (pusryčiai)
Pervežimas į tarptautinį Almatos oro uostą. Išvykimas iš Kazachstano.
Nuo3375
2025 04 11 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 700
su skrydžiu: 4075

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Keliaujant į Turkmėnistaną jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

  • Apgyvendinimas 3* viešbučiuose dviviečiuose kambariuose  (14 nakvynių: 2 nakvynės Ašchabade, 3 nakvynės Samarkande, 2 nakvynės Bucharoje, 1 nakvynė Oše, 1 nakvynė Taškente, 1 nakvynė Biškeke, 2 nakvynės Karakole, 2 nakvynės  Almatoje);
  • Programoje nurodytas maitinimas (14 pusryčių viešbučiuose, 1 stovyklos tipo vakarienė Darvazoje, 3 pietūs);
  • Anglakalbių vietinių gidų paslaugos;
  • Programoje nurodyti pervežimai;
  • Pervežimas traukiniu iš Bucharos į Samarkandą greituoju traukiniu (ekonomine arba verslo klase);
  • Pervežimas traukiniu iš Taškento į Kokandą traukiniu (verslo klase);
  • Vietinis skrydis iš Ošo į Biškeką (ekonomine klase);
  • Įėjimo į programoje nurodytus objektus bilietai;
  • Vietinis skrydis iš Ašchabado į Mariją (ekonomine klase);
  • Vizos kvietimas į Turkmėnistaną.
  • Mineralinis vanduo turo metu (1 l per dieną);
  • Programoje nurodyta ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota:

  • Lėktuvo bilietai Vilnius – Ašchabadas – Almata – Vilnius (nuo 700 EUR);
  • Turkmėnistano viza – 100-120 USD/asm. ir PGR testas Ašchabado oro uoste – 42 USD/asm.;
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~ 28 EUR, BTA draudimas);
  • Priemoka už vienvietį kambarį – 480 EUR;
  • Mokesčiai už fotoaparatus ir filmavimo kameras lankomuose objektuose;
  • Arbatpinigiai vietiniams gidams, vairuotojams (~35 EUR/asm.);
  • Gėrimai pietų ir vakarienės metu;
  • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

  • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
  • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
  • Pavieniai keliautojai, neišsipirkę vienviečių kambarių, apgyvendinami dviviečiuose / dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su kitais asmenimis.
  • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
  • Kelionės tipas: prijungiamoji prie anglakalbės grupės vietoje.
  • Visos kelionės metu pravažiuojama ~2440 km.

Kelionės užsakymas

Nuo
3375

+ skrydis apie: 700 visiems su skrydžiu: 4075
Kas įskaičiuota?

Panašios kelionės

Prijungimas prie anglakalbės grupės Naujiena!
Klasikinė Peru
Peru
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

PRIJUNGIMAS PRIE RUSAKALBĖS GRUPĖS
Peru – didžiosios imperijos palikimas
Peru
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Prijungimas prie anglakalbės grupės Naujiena!
Klasikinė Peru su Titikakos ežeru
Peru
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Prijungimas prie anglakalbės grupės Naujiena!
Peru ir Bolivija
Peru
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.